Wysoka jakość pracy – to podstawa naszych działań

O Nas

Remedy, Risk & Finance

Remedy, Risk & Finance powstało w lutym 2017r. jako rezultat 26-cioletnich doświadczeń Katarzyny Dąbrowskiej w zarządzaniu ryzykiem kredytowym przedsiębiorstw, prowadzeniu restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz w prowadzeniu szkoleń (wykładów i warsztatów).
Wieloletnia praca na stanowiskach kierowniczych w: Citibank (Poland) S.A., Bank BPH S.A. / Bank BPHPBK S.A., Bank Handlowy w Warszawie S.A./ Citibank Handlowy oraz w Credit Agricole Bank Polska S.A. pozwoliła wypracować profesjonalizm, skuteczność i wysokie standardy pracy.

Usługi doradztwa świadczę wraz z osobami dobranymi do każdego projektu, pod względem doświadczenia i umiejętności. Współpracuję z osobami, które prezentują długoletnie doświadczenie w bankowości lub w prawie gospodarczym i składające się z kreatywnych osób pracujących rzetelnie i efektywnie. Świadczę również usługi jako podwykonawca w projektach realizowanych przez inne firmy consultingowe.

Usługi administracji umów z instytucjami finansowymi realizuje zespół składający się z osób, których pasją jest gromadzenie i przetwarzanie danych w sposób uporządkowany, dający efekt w postaci zestawień użytecznych zarządczo. Osoby świadczące usługę administracji kredytowej, to osoby dokładne i skoncentrowane na szczegółach.

Projekty zrealizowane:

 • Przeprowadzenie warsztatów celem opracowania strategii zarządzania ryzykiem kredytowym, polityki kredytowej oraz procedur wybranych procesów kredytowych. Rezultatem przeprowadzonych warsztatów było sporządzenie pierwszej wersji wyżej wymienionych dokumentów oraz zasad oceny zdolności kredytowej osób fizycznych i zasad oceny zdolności kredytowej podmiotów gospodarczych (dla rolnictwa oraz dla nierolniczych podmiotów gospodarczych).
 • Przeprowadzenie cyklu szkoleń dla pracowników sprzedaży i ryzyka w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie; 80 osób zostało przeszkolonych z każdego z poniższych tematów:
  – Strategii ryzyka kredytowego i polityki kredytowej banku,
  – zarządzania zabezpieczeniami,
  – zasad analizy i oceny dokumentów finansowych przedsiębiorstw,
  – zasad analizy i oceny dokumentów finansowych oraz osób fizycznych,
  – oceny zdolności kredytowej podmiotów gospodarczych (w tym podmiotów rolniczych),
  – oceny zdolności kredytowej osób fizycznych.
 • Przygotowanie planu restrukturyzacji sytuacji finansowej zespołu szkół prywatnych działając na zlecenie WhiteRock Advisory sp. z o.o., s.k.,
 • Przygotowanie strategii, modelu finansowego oraz projektu reorganizacji wewnętrznej oraz restrukturyzacji finansowej grupy kapitałowej składającej się z 39 podmiotów z sektora rolnego i przetwórstwa rolno-spożywczego działając na zlecenie WhiteRock Advisory sp. z o.o., s.k.,
 • Realizacja projektu doradczego wspólnie z Mazars Polska w zakresie analizy i oceny umów faktoringowych oraz kredytowych dla jednego z ich klientów.
 • Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników kancelarii prawnej Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy w zakresie oceny dokumentów finansowych spółek giełdowych w restrukturyzacji oraz rozpoznawania sygnałów wczesnego ostrzegania.
 • Dostarczanie szkoleń w formule otwartej, z zakresu zarządzania zabezpieczeniami lub analizy finansowej i oceny ryzyka organizowanych przez firmę szkoleniową CEETA